Muzea

W ostatnich latach powstają nowe instytucje kultury, centra nauki, spektakularne budynki i nowoczesne gmachy służące celom wystawienniczym. Zyskująca na popularności koncepcja muzeum narracyjnego pozwoliła na tworzenie placówek poświęconych konkretnym tematom, ideom czy wydarzeniom. Współczesne muzeum to niekoniecznie miejsce związane z tradycyjnie rozumianymi zbiorami. Nowe technologie na stałe zagościły w przestrzeni muzeum i zmieniły jego charakter. My o nowoczesnych sposobach prezentowania treści wiemy niemal wszystko!

Kluczowym etapem w myśleniu o wystawie narracyjnej jest treść. Tworzymy od podstaw narrację ekspozycji multimedialnych. Na podstawie dostarczonych materiałów współtworzymy scenariusze wystaw. Doradzamy, jak dostosować komunikat do dostępnych środków przekazu, sprzętu i co najważniejsze odbiorcy.

Cechą muzeów narracyjnych jest silne odwołanie do emocji i wrażenia zmysłowego.  Za pomocą arażancji przestrzenno-plastycznej, scenografii i odpowiedniego oświetlenia kreujemy doświadczenia spójne z ideą, którą wystawa ma przekazać. Zajmujemy się doborem i dostarczaniem sprzętu multimedialnego, oświetlenia i nagłośnienia. Od podstaw tworzymy aplikacje multimedialne i interaktywne gry edukacyjne, animacje 2D i 3D, filmy, projekcje multimedialne i mapping. Wspieramy proces digitalizacji, oferując skuteczne narzędzia służące tworzeniu cyfrowych odwzorowań obiektów i ich udostępnieniu online. Pomagamy przetworzyć zdigitalizowane materiały na atrakcyjne w formie i treści narzędzia edukacyjne.

Wiemy, że w dobrze przygotowanej wystawie muzealnej nie chodzi o epatowanie możliwościami współczesnej technologii. Technologia to tylko narzędzie pomagające wydobyć emocje i podkreślić przekaz. Tak właśnie rozumiemy storytelling.

  • Koncepcje ekspozycji multimedialnych i ścieżek edukacyjnych
  • Opracowanie scenariuszy wystaw i prezentacji multimedialnych
  • Dobór i dostarczenie sprzętu multimedialnego, oświetlenia i nagłośnienia
  • Kompleksowa oprawa multimedialna ekspozycji
  • Projekty scenografii, elektyki, instalacji niskoproądowych oraz sieci komputerowej
  • Specyfikacje i kosztorysy dla zamówień publicznych
  • Wsparcie w pozyskiwaniu środków z funduszy UE i EOG na cele kulturalne
  • Konsultacje gotowych projektów pod kątem dobrych praktyk i zagrożeń