Cracovia A.D. 1650

Film animowany 3D
2011

O projekcie

Jak wyglądał Kraków ponad 300 lat temu? Krótkometrażowy film animowany zrealizowany w technologii 3D pozwala przenieść się do Krakowa roku 1650.

Drugi z filmów animowanych przygotowanych dla Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Animacja 3D pozwala przenieść się widzowi do Krakowa Anno Domini 1650. Obraz miasta połowy XVII wieku został pieczołowie odtworzony na podstawie dokumentacji archiwalnej i opracowania naukowego. Przedstawia Kraków w szczytowym momencie rozwoju – przed zniszczeniami wywołanymi oblężeniem szwedzkim i późniejszymi zmianami, które znacząco wpłynęły na obraz miasta.

Film został zrealizowany w ramach obchodów jubileuszu 750-tej rocznicy lokacji Krakowa na prawie magdeburskim. Obecnie można go obejrzeć na wystawie Cyberteka. Kraków − czas i przestrzeń prezentowanej w Pałacu Krzysztofory, oddziale głównym  Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. W 2015 r. animacja była częścią wystawy Cracovia.3D. Kraków – miasto prawa magdeburskiego pokazywanej w Kulturhistorisches Museum w Magdeburgu.50. 

Reżyseria: Łukasz Czyczyło, Marta Marek, Piotr Opaliński
Scenariusz: Marta Marek
Muzyka: Dariusz Regucki
Konsultacje naukowe: Waldemar Komorowski
Animacja, montaż, efekty specjalne: Łukasz Czyczyło
Kierownictwo Artystyczne: Wioleta Mazurek, Piotr Opaliński
Kierownik produkcji: Marta Marek

Projekt zrealizowany przez Nolabel Sp. z o.o. i zespół New Amsterdam

Galeria