Mapping

Mapping jest jedną z najbardziej spektakularnych technologii projekcji multimedialnej. To trójwymiarowe, audiowizualne widowisko łączące obraz i dźwięk. Dzięki projekcji rzutowanej na nietypowe powierzchnie, jak fasady budynków czy elementy architektoniczne zyskujemy iluzję wprawiania w ruch statycznych obiektów i nadawania im nowego życia.

Mapping 3D to audiowizualny pokaz polegający na wyświetlaniu animacji na realnym, trójwymiarowym obiekcie — budynku, elementach scenografii czy produktach takich, jak samochody czy… buty. Dzięki dynamicznie zmieniającemu się oświetleniu i wprowadzeniu odpowiedniej kolorystki widz zyskuje subiektywne wrażenie nadania martwym obiektom ruchu i życia. Pełnię wrażeń zapewnia uzupełnienie pokazu o specjalnie skomponowaną, zsynchronizowaną z obrazem ścieżkę dźwiękową. Praca nad mappingiem wymaga współpracy zespołu specjalistów z wielu dziedziń od programistów przez animatorów i grafików 3D po muzyków. Efekt jest jednak tego wart!

Przygotowane przez nas projekcje i mappingi można zobaczyć m.in. w Centrum Edukacji Ekologicznej HYDROPOLIS we Wrocławiu i Hali Stulecia.

 

Pracując nad tą drugą realizacją nawiązaliśmy współpracę z belgijskim kolektywem VJ-skim AntiVJ by stworzyć widowisko O(micron). AntiVJ, pod naszym nadzorem merytorycznym i artystyczym przygotowali kilkuminutowy spektakl wyświetlany pod mierzącą 65 m średnicy kopułą Hali. Mapping zrealizowany w technolgii 3D dedykowany jest architekturze tego niezwykłego obiektu i jednocześnie stanowi kulminacyjnym element  multimedialnej ekspozycji w tamtejszym Centrum Poznawczym.

Zajmujemy się tworzeniem:

  • Mappingu
  • Mappingu 360 stopni
  • Mappingu sferycznyego

Przykłady