Muzeum Historii Polski

Projekt konkursowy
2011

O projekcie

Powstające w Warszawie Muzeum Historii Polski ma być instytucją, która opowie o najważniejszych wydarzeniach w polskiej historii od X wieku po współczesność. Na wystawie stałej szczególne miejsce zajmą wątki związane z walką o wolność i niepodległość. Jesteśmy współautorami koncepcji wystawy stałej.

Opowiedzenie o dziesięciu wiekach polskiej historii w ramach jednej wystawy to niełatwe zadanie. Aby zwiedzający nie czuł się przytłoczony ogromem treści, w naszej koncepcji duży nacisk położyliśmy na nowoczesne środki przekazu i efektowne rozwiązania multimedialne. Historia może być fascynująca dla wszystkich, nie tylko dla wąskiego grona specjalistów. W ramach projektu konkursowego przygotowaliśmy koncepcję scenariusza wystaw stałej, aranżację przestrzeni wraz z projektami instalacji i stanowisk interaktywnych.

Muzeum Historii Polski zostało utworzone w 2006 roku. Na nową siedzibę instytucji wybrano tereny Cytadeli Warszawskiej znajdujące się w sąsiedztwie otwartego w 2015 roku Muzeum Katyńskiego. Otwarcie liczącego ponad 24 000 mkw budynku zaplanowano na listopad 2018 roku – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria