Rezydencja w Lucknow

Mapping
In progress

O projekcie

Wraz z Nolabel zrealizujemy w Indiach olbrzymie multimedialne show – mapping „Lucknow Residency”, poświęcony historii i dziedzictwu kulturowemu położonego w północnych Indiach miasta Lucknow. Będzie to pierwszy tej skali projekt realizowany przez nas na terenie Indii.

Od października br. w Rezydencji w Lucknow, miejscu, gdzie w 1857 roku rozpoczęło się powstanie i pierwsza wojna o niepodległość Indii, na stałe zagości wyświetlany codziennie 35-minutowy pokaz zrealizowany w technologii mappingu 3D, dźwięku przestrzennego i zaawansowanego technicznie oświetlenia, za sprawą którego historia Indii zostanie opowiedziana na nowo.

Mapping poświęcony historii i dziedzictwu kulturowemu położonego w północnych Indiach miasta Lucknow będzie pierwszym projektem tego typu realizowanym przez New Amsterdam i Nolabel na terenie Indii. Nolabel od kilku lat z powodzeniem współpracuje z licznymi domami produkcyjnymi i agencjami z Bombaju, który jest najważniejszym ośrodkiem reklamowym w Indiach. Dzięki tej współpracy produkcje krakowskiego studia docierają do setek milionów widzów. “Lucknow Residency” będzie jednak pierwszym multimedialnym projektem kulturalnym tej skali, jaki Nolabel i New Amsterdam zrealizują na Pówyspie Indyjskim.

W Polsce od kilku lat obserwujemy dynamiczne zmiany w sposobie myślenia o wystawie muzealnej. Na popularności zyskały muzea narracyjne, czyli takie, których zadaniem jest “opowiadanie historii” i wywoływanie u odbiorcy konkretnych wrażeń i emocji, nie tylko za pomocą tradycyjnych eksponatów, ale z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, scenografii, projekcji multimedialnych i oświetlenia.

New Amsterdam i Nolabel od kilku lat z powodzeniem wdrażają nowatorskie rozwiazania, pracując dla muzeów, instytucji kultury i centrów nauki. Od 2009 roku obie firmy zrealizowały ponad 30 projektów multimedialnych w całej Polsce, w tym 20 multimedialnych muzeów, które są wysoko oceniane zwiedzających zwiedzających jak i ekspertów. Indyjskim partnerem projektu będzie Sirius Digital – nowy gracz na indyjskim rynku rozrywki.

Galeria